с. Гусаків. Гусаківський НВК (дошкільне відділення)

Історія нашого садочка.

У 80-х роках XIX ст. школа знаходилася на місці кляштору. Незабаром громада побудувала нову двокласну школу, але в ній кинувся гриб і будівлю цієї школи згодом розібрали.

На кошти громадян була побудована школа Верхалівка.

А в 60-ті роки плебанію біля церкви і садок при колгоспі. В садку навчалися 1-3 класи . Навчання проводилося в 3-ох корпусах: Мури, Плебанія, Верхалівка.

Найважче було вчителям, бо уроки мали в трьох корпусах .

22 листопада 1976 року весь учнівський та вчительський колектив перейшов в нову будівлю школи, яка була побудована , по-сучасному обладнана . Вчителям і дітям відкрила двері двоповерхова школа з великими класами, коридорами і спортзалом .

Директором у той час був Зеновій Семенович Багрій (тепер уже покійний ) . З 1977 по 1983 рр. директором школи працював Легенький Петро Дмитрович ( уже покійний ). З 1983 по 1991 рр. - Гамар Орест Андрійович ( уже покійний).

3 17 вересня 1991 року директором школи стала  Жемелко Марія Іванівна , яка працює по сьогоднішній день . Під її керівництвом працює 30 вчителів .

Цікаво, що в 1875 році школа носила назву однокласної , а вчилися по два роки в першому класі, 2 роки в другому класі . А в 1903 році вона була реорганізована у двокласну;

у 1907 році - в чотирьохкласну

з 1946 р. у Гусакові була відкрита семирічна школа

з 1949 - 50 рр. - дев’ятирічна

з 1951 -52 рр. - десятирічна

з 1986 року - одинадцятирічна

В 2007 р. в приміщеннях Гусаківської загальноосвітньої школи було відкрито дошкільний навчальний заклад з короткотривалим режимом роботи . В ДНЗ функціонувало дві групи: молодша і старша , 20 місць . Навчання та спілкування у дошкільному закладі велося на українській мові . Заклад працював 4,5 години Початок робочого дня о 9.00 год., а закінчення - о 13.30 год .

15 вересня 2011 року було проведено реорганізацію і відкрито Гусаківський навчально-виховний комплекс « загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ст.. - дошкільний навчальний заклад ».

У дошкільному закладі продовжує функціонувати дві групи : 35 місць . Молодша група - 15 дітей, старша - 20 дітей .

Для реалізації змісту навчально - виховного процесу ДНЗ до штатного розпису входять :

Кебус Оксана Василівна - заступник директора по дошкільному вихованню, освіта вища .

Гелей Ліля Романівна - вихователь старшої групи « Сонечко » дошкільного навчального закладу, освіта вища .

Городецька  Ольга   Михайлівна  -  вихователь  середньої  групи «Ромашка»  дошкільного навчального закладу, освіта середня спеціальна .

Лучинська Зоряна Ярославівна  -  вихователь дошкільного навчального закладу, освіта вища .

Татусько Андрій Андрійович - музичний керівник дошкільного навчального закладу, освіта вища .

Помічники вихователів :

Городецька Надія Володимирівна, Зворська Ганна Миколаївна, Фединська Марія Тадеївна.

Кухар  -   Ходновська Ольга стахівна .

Комірник  -  Коваль любов Олексіївна

Медсестра  -   Фединська Стефа Миколаївна .

Життєве кредо вихователів дошкільного закладу :

До  кожної дитини ключ знайти

У праці результат хороший мати ,

Упевнено і творчо до мети іти

З любов’ю серце дітям віддавати.

Вихователі груп творчо працюють за новою Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля » -  і тому діти зростають:

Л - ласкавими

Е - ерудованими

В - веселими

Е - енергійними

Н - наполегливими

Я – яскравими

Т - талановитими

К - кмітливими

О - особливими

Особливу увагу вихователі приділяють розвитку логічного мислення дітей, тому малята ростуть допитливими та спритними.